Czasopismo nowoczesnego górnictwa

ISSN 2450 – 7326 e-ISSN 2449 – 6421

Recenzenci

2019 r.

Łukasz Bołoz, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Kazimierz Chmielowiec, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Kazimierz Drozd, Politechnika Lubelska

Piotr Dudziński, Politechnika Wrocławska

Grzegorz Dyduch, Politechnika Śląska

Krzysztof Filipowicz, Politechnika Śląska

Lech Gładysiewicz, Politechnika Wrocławska

Józef Jonak, Politechnika Lubelska

Marek Kalita, Instytut Techniki Górniczej KOMAG

Paweł Kamiński, Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Krzysztof Kotwica, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Robert Król, Politechnika Wrocławska

Małgorzata Łatka, Politechnika Rzeszowska

Marcin Mazur, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Szymon Molski, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Dariusz Obracaj, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Grzegorz Olszyna, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Vitaliy Pasichnyk, Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute (Ukraina)

Arkadiusz Pawlikowski, Politechnika Śląska

Dariusz Prostański, Instytut Techniki Górniczej KOMAG

Sorin Mihai Radu, University of Petrosani (Rumunia)

Tomasz Rokita, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Marek Sibielak, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Vadym Stupnytskyy, Lviv Polytechnic National University (Ukraina)

Dawid Szurgacz, PGG S.A. KWK ROW Ruch Chwałowice

Janina Świątek, Główny Instytut Górnictwa

Paweł Tomach, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Andrzej N. Wieczorek, Politechnika Śląska

Antoni Wojaczek, Politechnika Śląska

Piotr Wojtas, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Marian Wójcik, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Tomasz Wydro, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Marcel Żołnierz, Advanced Water Systems

2018 r.

Iosif Andras, University of Petrosani (Rumunia)

Darius Andriukaitis, Kaunas University of Technology (Litwa)

Piotr Bera, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Witold Biały, Politechnika Śląska

Łukasz Bołoz, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Marek Boryga, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Jarosław Brodny, Politechnika Śląska

Piotr Cheluszka, Politechnika Śląska

Dariusz Chlebowski, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Hubert Dębski, Politechnika Lubelska

Ferenc Dömötör, BME Budapest University of Technology and Economics (Węgry)

Jacek Feliks, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Krzysztof Filipowicz, Politechnika Śląska

Kazimierz Furmanik, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Vlada Gašić, University of Belgrade (Serbia)

Nebojša Gnjatović, University of Belgrade (Serbia)

Marek Jaszczuk, Politechnika Śląska

Józef Jonak, Politechnika Lubelska

Wojciech Kaniak, Rexroth Bosch Group (Kanada)

Peter Kaššay, Technical University of Kosice (Słowacja)

Piotr Kasza, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Adam Klich, Instytut Techniki Górniczej KOMAG

Waldemar Korzeniowski, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Leszek Kowal, Instytut Techniki Górniczej KOMAG

Robert Król, Politechnika Wrocławska

Mariusz Kuczaj, Politechnika Śląska

Kazimierz Lebecki, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy

Małgorzata Łatka, Politechnika Rzeszowska

Rajmund Mann, Politechnika Śląska

Vitalii Panchuk, Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas (Ukraina)

Ireneusz Pielecha, Politechnika Poznańska

Krzysztof Pieńkowski, Politechnika Wrocławska

Marko Popowić, University of Kragujevac (Serbia)

Sorin Mihai Radu, University of Petrosani (Rumunia)

Janusz Reś, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Lyubomyr Romanyshyn, Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas (Ukraina)

Grzegorz Stopka, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Jerzy Świder, Politechnika Śląska

Milos Tanasijević, University of Belgrade (Serbia)

Zdenko Tkać, Slovak University of Agriculture (Słowacja)

Andrzej Tytko, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Antoni Wojaczek, Politechnika Śląska

Mustafa Emre Yetkin, Dokuz Eylul University (Turcja)

 

2017 r.

Iosif Andras, University of Petrosani (Rumunia)

Marcin Baszyński, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Elżbieta Bereś-Pawlik, Politechnika Wrocławska

Witold Biały, Politechnika Śląska

Andrzej Bień, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Robert Borowiec, Politechnika Wrocławska

Marian Branny, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Leonel Francisco Castañeda Heredia, EAFIT University (Kolumbia)

Subhas Chandra Mondal, Indian Institute of Engineering Science and Technology (Indie)

Piotr Cheluszka, Politechnika Śląska

Dionizy Dudek, Politechnika Wrocławska

Aleksander Dziadecki, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Kazimierz Dzierżek, Politechnika Białostocka

Wacław Dziurzyński, Instytut Mechaniki Górotworu PAN

Wiktor Filipek, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Krzysztof Filipowicz, Politechnika Śląska

Greg Galecki, Missouri University of Science and Technology (USA)

Lech Gładysiewicz, Politechnika Wrocławska

Zbigniew Hanzelka, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Sebastian Ivaszenko, Główny Instytut Górnictwa

Jacek Jasielski, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Józef Jonak, Politechnika Lubelska

Zbigniew Jóskiewicz, Politechnika Wrocławska

Adam Klich, Instytut Techniki Górniczej KOMAG

Jarosław Konieczny, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Krzysztof Kotwica, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Leszek Kowal, Instytut Techniki Górniczej KOMAG

Robert Król, Politechnika Wrocławska

L. A. Kumaraswamidhas, Indian Institute of Technology (India)

Małgorzata Łatka, Politechnika Rzeszowska

Vlastimil Moni, The Brown Coal Research Institute (Czechy)

Szczepan Moskwa, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Mariusz Musioł, Politechnika Śląska

Stanisław Nawrat, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Wiesław Nowak, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Jan Pilarczyk, Instytut Spawalnictwa

Franciszek Plewa, Politechnika Śląska

Sorin Mihai Radu, University of Petrosani (Rumunia)

Sylwester Rajwa, Główny Instytut Górnictwa

Marek Sikora, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Tomasz Siostrzonek, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Marek Ściążko, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla

Michał Śmieja, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Bogusław Świątek, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Tomasz Trawiński, Politechnika Śląska

Stanisław Trenczek, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Grzegorz Wiśniewski, Politechnika Wrocławska

Antoni Wojaczek, Politechnika Śląska

2016 r.

Alois Adamus, Technical University of Ostrava (Czechy)

Susana Arad, University of Petrosani (Rumunia)

Andrzej Bajerski, Główny Instytut Górnictwa

Piotr Borkowski, Politechnika Łódzka

Marek Borowski, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Andrzej Dzikowski, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Radim Farana, University of Ostrava (Czechy)

Horst Gondek, Technical University of Ostrava (Czechy)

Marcin Habrych, Politechnika Wrocławska

Marian Hyla, Politechnika Śląska

Sebastian Iwaszenko, Główny Instytut Górnictwa

Marek Kalita, Instytut Techniki Górniczej KOMAG

Robert Król, Politechnika Wrocławska

Marek Kryca, Centrum Transferu Technologii EMAG w Katowicach

Zdzisław Krzystanek, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Jerzy Krawczyk, Instytut Mechaniki Górotworu PAN

Przemysław Kudłacik, Uniwesytet Śląski

Kazimierz Lebecki, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy

Aleksander Lisowiec, Instytut Tele- i Radiotechniczny

Claudio Meneses, Universidad Catolica del Norte (Chile)

Kazimierz Miśkiewicz, Politechnika Śląska

Karolina Nurzyńska, Politechnika Śląska

Artur Strzelecki, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Tomasz Wesołowski, Uniwesytet Śląski

Antoni Wojaczek, Politechnika Śląska

Miroslav Zelko, Technical University of Kosice (Słowacja)

 

2015 r.

Alois Adamus, Technical University of Ostrava (Czechy)

Susana Arad, University of Petrosani (Rumunia)

Jerzy Dzierżęga, Jastrzębska Spółka Węglowa

Stefan Gąsior, Instytut Techniki Górniczej KOMAG

Lech Gładysiewicz, Politechnika Wrocławska

Zbigniew J. Hladysz, South Dakota School of Mines and Technology (USA)

Mećislav Hudeczek, Hudeczek Service Ltd. (Czechy)

Wiktor Hudy, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Marian Hyla, Politechnika Śląska

K. Kostenko, Cherkassy Institute of Fire Safety (Ukraina)

Daniel Kowol, Instytut Techniki Górniczej KOMAG

Antoni Kozieł, Instytut Techniki Górniczej KOMAG

Eugeniusz Krause, Główny Instytut Górnictwa

Jan Lasek, Instytut Podstaw Informatyki, Polska Akademia Nauk

Aleksander Lutyński, Politechnika Śląska

Andrzej Łuszczkiewicz, Politechnika Wrocławska

Vytautas Markevićius, Kaunas University of Technology (Litwa)

Piotr Matusiak, Instytut Techniki Górniczej KOMAG

Marcin Michalak, Politechnika Śląska

Kazimierz Miśkiewicz, Politechnika Śląska

S.V. Podkopaev, Donetsk National Technical University (Ukraina)

Andrzej Szymański, Politechnika Wrocławska

Zygmunt Szymański, Politechnika Śląska

Kazimierz Tryalski, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Xin Wang, China Agricultural University Beijing (Chiny)

Antoni Wojaczek, Politechnika Śląska

Cezary Worek, AGH Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

Dariusz Wójcik, Wyższy Urząd Górniczy

Liangjun Xu, Automation School, Beijing University of Posts and Telecommunications (Chiny)